l-carnitine banner
fiyatları

L-carnitine Faydaları

Uzmanlar l-carnitinin gıdalarla kullanmanın faydalarından bahsederken yavaşlayan vücudun performansını harekete geçirdiğini söylüyorlar. Ayrıca carnitinin kilo vermeye yardımından başka yararlarıda şunlardır:

  • Yağların enerji üretimine dönüşümünü sağlayarak metabolizmanın hızlı çalışmasını ve kilo vermeye faydası vardır.
  • Yağ yapılanmasını engellediği için kalbin daha sağlıklı çalışmasını sağlar. Ve ayrıca damar sertleşmesini önler.
  • Kalp krizi ve kalp yetmezliği hastalıkları başta olmak üzere birçok hastalıkta iyileşme sürecini hızlandırdığı görülmüştür.
  • Ayrıca beyin fonksiyonlarını kuvvetlendirerek Alzheimer hastalığının oluşmasını önler.
  • Nörolojik bozukluklara karşıda bir savunma olan carnitin felç hastaları içinde bir umut ışığıdır.
  • Sperm sayısının artmasında etkisi bulunan carnitin kısırlığın engellenmesinde de iyi bir çözüm olarak görülmektedir.
  • Ayrıca yaşlanmanın birçok etkisiyle de savaş içerisinde olan carnitin gözdeki katarakt tedavisinde de etkili bir maddedir.

Carnitin günde 200 mg ve 500 mg kullanılması uzmanlar arasında tavsiye ediliyor. Carnitini kalp hastaları ve diyabet hastalarının tüketmesinde hiçbir sakınca görülmemiştir. Diyabet hastaları için as etil carnitin kullanımı bu hastalara iyi geldiğini söyleyen uzmanlar tavsiyede ediyorlar. prematüre doğan çocuklarda,çocuk yaşlanmalarında carnitin eksikliğinin belirtilerine rastlanmaktadır. Yine ayrıca kas ağrılarıda bu belirtilerdendir. Kemoterapi alanların halsizliğine de çözüm olabilir.

İncelmeye %100 faydası olduğu yapılan deney ve testlerle onaylanmıştır. Eğer diyetler ve spor yapmanıza rağmen zayıflayamıyorsanız ve enerjinizin tükenmekte olduğunu hissediyorsanız başvuracağınız bir diyetisyen hekimin önerileri eşliğinde sizde metabolizmanıza uygun olan carnitin takviyesiyle daha hızlı ve sağlıklı kilo verebilirsiniz.

Üstelik yan etkileri çok az ve çok nadirdir. Hekiminizin önerileri doğrultusunda ve metabolizmanıza uygun dozlarda kullanımı hiçbir sorun yaratmayacağı gibi aksine birçok rahatsızlığa iyi gelir. Çok sık olmamakla birlikte bulantı, kusma, baş ağrısı, ishal, huzursuzluk ve uyku güçlüğü gibi belirtileri yaşanabilir.

, , ,

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir