l-carnitine banner
fiyatları

L-Carnitine İçerisindekiler ve Faydaları

Güçlü bir antioksidan olan cartinin özellikle yağsız kırmızı kuzu eti, tavuk, hindi, balık, yer fıstığı, maya, karnabahar, avokado, yağsız süt ve peynir altı sularında bulunmaktadır. Saymakla bitmeyecek kadar çok faydası olan cartininin kısaca faydalarından şöyle bahsedebiliriz;
*Yağ yapılanmasını engellediği için kalbin daha sağlıklı çalışmasını sağlar. Ve ayrıca damar sertleşmesini önler.
*Kalp krizi ve kalp yetmezliği hastalıkları başta olmak üzere birçok hastalıkta iyileşme sürecini hızlandırdığı görülmüştür.
*Ayrıca beyin fonksiyonlarını kuvvetlendirerek Alzheimer hastalığının oluşmasını önler.
*Nörolojik bozukluklara karşıda bir savunma olan carnitin felç hastaları içinde bir umut ışığıdır.
*Sperm sayısının artmasında etkisi bulunan L-carnitine kısırlığın engellenmesinde de iyi bir çözüm olarak görülmektedir.
*Ayrıca yaşlanmanın birçok etkisiyle de savaş içerisinde olan carnitin gözdeki katarakt tedavisinde de etkili bir maddedir.
*Yağların enerji üretimine dönüşümünü sağlayarak metabolizmanın hızlı çalışmasını ve kilo vermeye faydası vardır. Bu özelliği ise kullanım fazlalığının ve popülerliğinin en önemli olanıdır.
Doğada ise özellikle yağsız kırmızı kuzu eti, tavuk, hindi, balık, yer fıstığı, maya, karnabahar, avokado, yağsız süt ve peynir altı suları içerisinde fazla miktarda bulunur. Bu besinler sporcuların beslenme ve diyet programlarında özellikle sıkça tüketilmesi istenen yiyeceklerdir. Yeni nesil genlerde kilo fazlaları ve obeziteye sebep olarak büyük ölçüde canitin eksikliği ve yetersizliği gösterilmektedir. Sıkça carnitin içeren besinleri tüketerek metabolizma hızlarını artırmaları önerilmektedir. Zayıflatmaya %100 faydası olduğu yapılan deney ve testlerle ispatlanmıştır. Eğer diyetler ve spor yapmanıza rağmen zayıflayamıyorsanız ve enerjinizin tükenmekte olduğunu hissediyorsanız başvuracağınız bir diyetisyen hekimin önerileri eşliğinde sizde metabolizmanıza uygun olan l-carnitine takviyesiyle daha hızlı ve sağlıklı kilo verebilirsiniz. Üstelik yan etkileri çok az ve çok nadirdir.

, ,

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir