l-carnitine banner
fiyatları

L-Carnitine Nasıl Kullanılır

l-carnitine n oh o o şemasıL-carnitine Nasıl Kullanılırım?
L-carnitine sporcuların, zayıflamak isteyenlerin ve vücut geliştirenlerin tercih ettikleri bir üründür. Bir nevi mucizevi özellikleri vardır. Diğer gıda takviyelerinden en büyük farkı ise, bir yandan yağ yakarken diğer yandan yakılan yağı enerjiye çevirir. Böylece spor esnasında daha uzun soluklu daha yüksek performans ile spor yapılmasına olanak sağlar.

L-carnitine kullanırken en iyi verimi almak için muhakkak spordan geri kalmayınız. Aksi taktirde çok fazla yarar görmeniz mümkün değildir. Maksimumu yağ yakımı için egzersizle birlikte kullanılması tavsiye edilmektedir.

Gün içerisinde 4 defa tüketilmelidir. Özellikle de yemeklerden yarım saat önce alınması faydalıdır. Bunu en fazla yağ yakımına ulaşmak için kahvaltı öncesi, egzersiz öncesi, egzersiz sonrası ve akşam yemeği zamanlarında alarak dengeleyebilirsiniz.

Tavsiye edilen günlük gram ise 2-4 gram arasıdır. Günlük en fazla 4 gram alınabilir. L-carnitine herhangi bir uyarıcı madde barındırmaz. Bu nedenle de yatmadan önce alınmasında bir sakınca bulunmamaktadır.

2 çeşittir. Bunlardan biri tablet, diğeri ise likit form şeklindedir. Spor öncesi l-carnitine kullanacak olan kişiler, tablet alacaklar ise spordan 45 dakika, likit form şeklinde alacak olanlar da spordan 15 dakika öncesinde L-carnitine kullanmalıdırlar.

L-carnitine bazı doğal besinlerde de mevcuttur. Bunların başında kırmız et, brokoli, muz, tam buğday ekmeği, kayısı, prinç ve yulaf gelmektedir. Bu besinleri de kullanarak takviye sağlayabilirsiniz.

, , ,

One thought on “L-Carnitine Nasıl Kullanılır

  • saniye keskin dedi ki:

    iyi günler l-carnitine kullanmak istiyorum ama lusturol anti depresen kullanıyorum 50mg akşam yatarken zararı varmıdır bu konuda bilgi verebilirmisiniz

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir