l-carnitine banner
fiyatları

L-Carnitine Sıvı Nasıl Kullanılır?

L–CARNİTİNE SIVI KULLANIMI
L – carnitine yağ yakımı hızlandırıcı olarak da bilinir. Vücutta ki fazla yağı kolayca atmamıza yardımcı olur. Vücudumuz da zaten çok az miktar da bulunur. yağları, fabrika diye tabir edilen mitokondriye taşır. Bununla birlikte burada yağların yakılmasını sağlar. Birçok l-carnitine çeşidi vardır. Sıvı ve katı kapsül gibi. Dışarıdan bu maddeyi aldığımız da bize fazladan enerji verir ve yağ yakımımızı hızlandırır. Böylelikle kas yerine yağdan kilo vermemizi sağlar.
L–carnitine sıvı kullanımı da yaygınlaşmıştır. Carnitin spor yapmaya başlamadan 30-45 dakika önce alınarak kullanılr. Bazen çok koşmanın ve deli gibi spor yaparsak daha çok işe yarayacağını düşünürüz. Oysaki yanılıyoruz. L–carnitini aldıktan sonra bir saat aralıksız spor yapmamız gerekiyor. Çünkü vücut yağ yakımına sporla ancak 45 dakika sonra başlıyor. Bu yüzden spor yaparken 30 dakika yaptım yeter diye düşünmek yanlış olur.
L–carnitin çeşitlerinin bolluğu insanların işlerini kolaylaştırmıştır. Özellikle de sıvı carnitinler. Bol çeşit fayda reaksiyonlarını arttırmıştır. Minimum olarak günde yapılan hızlı tempoda ki bir saatlik yürüyüş, l-carnitin kullanımıyla kolaylıkla yağ yakımını gerçekleştirecektir. L–carnitine sıvı kullanımı içerisinde ki kapsüllerin likit (sıvı ) olması emilimin daha kolay olmasını sağlamaktadır. Kana daha çabuk karışması özelliğiyle sıvı carnitine daha avantajlıdır. Kısa sürede etkisini gösteren bu carnitin çeşidi kas yapımını önemli ölçü de etkilemektedir.

,

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir