l-carnitine banner
fiyatları

L-Carnitine Sıvı

L-carnitine Sıvının Tarihçesi
L-Carnitin; 1905 yılında Rus bilim adamları Gulewitsch ve Krimberg tarafından memeli bir hayvanın kas dokusundan elde edilmiş et içerisinde bulmuştur. Bu bilim adamları bu maddenin kasların biyomekaniksel fonksiyonları için çok faydalı olabildiğini keşfettiler. L-carnitine sıvının adı Latince et anlamına gelen Carnis’den gelmektedir.

L-carnitine Nedir?
Vücudumuzun lysine ve methionine amino asitlerinin sentezlenmesi ile oluşur.
L-carnitine sıvı naturel yada sentetik kaynaklarından elde edebilen bir besin takviyesidir. Doğa’da avokado, süt ürünleri, al ette (özellikle koyun ve inek etinde), mısırda bulunur. Toplanan L-carnitin hücreleri ak toz şeklinde olup su kıvamında formları şeffaf görünümdedir.
l-carnitine sıvı tüpü
Vücudumuzun, 1gr. L-carnitine üretmek için 30gr. kas proteini kullanmaya ihtiyaç duyar. Vücut standart olarak l-carnitine ihtiyacının sadece %10-30’unu karşılar. Geri ihtiyaç duyulan kısım beslenerek elde edilir. Fakat günümüzde sağlıksız beslenme yolu ile alınmaktadır. Fakat günümüzde sağlıksız beslenildiği için l-carnitine sıvı olarak alınabilmektedir. Böylece vücudumuzun l-carnitine ihtiyacını bu yolla gidermiş olacaktır.

L-carnitine vücudumuz için çok önemli bir mineral ve vitamindir. Özellikle 15 yaş altı çocukların vücutları l-carnitine üretemezler. Mecburen beslenerek almaları şarttır. Ayrıcı yaşlı insanlarda l-carnitine vücutta çok az üretilir. Yaşlı insanların l-carnitine kullanmasıyla yaşlılıktan dolayı oluşan beyinsel yorgunluk, bedensel bitkinlik ve mutsuzluk durumlarını yok etmeye büyük anlamda yardımcı olur.

L-carnitine Etkileri
Büyük zincirli donmuş yağ asitlerine etki eder ve yağların eritelerek enerjiye dönüşmesine yardım sağlar. Ortaya çıkan enerjinin kalp ve diğer kas hücrelerinde kullanılması destek olur. L-carnitine, sadece yağ metabolizmasına yardım gereksinim etmekle kalmaz, vücudun; proteinlerin veya karbonhidratların enerjilerine duyması halinde, bu maddlerden gereken reaksiyonlara yardımda bulunur.

Ayrıca l-carnitine sıvı , vücuda giren yabancı maddeleri ve bakterileri yutarak yok eden makrofaj hücrelerinin güçlenmesinde yardımcıdır. Vücutta daha hızlı hareket edebilmelerine yardım sağlayarak bağışıklık sistemini destekler.

L-carnitine Sıvı Kullanım Amaçları

  • Hücre içi yağ yakımını hızlandırarak zayıflama
  • Enerji metabolizmasının düzenlenmesi
  • Kolesterol seviyelerini dengeleme
  • Bağışıklık sisteminin güçlenmesi
  • Spor sırasında yağ yakımını hızlandırma
  • Spor sonrası kas yorgunluğunun azaltılması
  • Sperm üretiminin artması
  • Kalp kaslarının fonksiyonlarının düzenlenmesi; gibi durumlarda yardımcı olarak kullanılabilir.

, , ,

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir