l-carnitine banner
fiyatları

L-Carnitine Zayıflatır mı?

zayıflamış kaslı kadınL carnitine zayıflatır mı? Düzenli ve gerektiği biçimde kullanılırsa ve spor takviyesi günlük sağlanırsa, oldukça zayıflatmaya etkisi vardır. L-carnitine özellikle de vücuda alınan besinlerin yağa dönüşmeden enerjiye dönüşmesinde önemli rol oynarlar.Bu da vücutta yağların depolanmasını, bölgesel yağlanmayı engeller, sadece vücuda giren besinler üzerinde değil, vücuttaki yağların yakımında da başarılı bir performans gösteren l-carnitine, bu açıdan da zayıflatıcı bir özelliğe sahiptir.
l-carnitine zayıflatır mı? Sorusunda bir diğer yanıt da l-carnitinenin vücuttaki yağları enerjiyle birlikte kasa çevirmesi ve kas kütlesini arttırmasında gizlidir. Bu da l-carnitinenin zayıflatıcı etkisinin bir göstergesidir.

L-carnitineyi düzenli olarak spor eşliğinde kullananların büyük bir bölümü vücutlarında incelmeye, kilo kaybına ve kas artışına rastladıklarını ve üründen son derece memnun olduklarını dile getirmektedirler. L-carnitine tablet veya sıvı şekilde kullanılmaktadır. Her iki çeşidi de aynı etkiye sahiptir. Ancak sıvı haldeki l-carnitine, tablete oranla daha kısa sürede vücutta etkileşim göstermektedir. Bu nedenle de spor öncesinde sıvı olarak spora başlamadan 15 dakika öncesinden alınması tavsiye edilmektedir.

Günümüzde oldukça fazla sayıda sporcuların yağ yakımı amacıyla tercih ettikleri l-carnitine, sağladığı başarılı sonuçlarla, sporcular kadar diğer insanlar tarafından da kısa sürede zayıflamak amacıyla kullanılmaya başlanılan bir besin takviyesi konumuna gelmiştir.

L-carnitine yağ yakımı, yakılan yağları enerji ve kasa çevirme etkisiyle piyasadaki ürünlerden oldukça farklı ve önceliklidir.

, ,

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir