l-carnitine banner
fiyatları

Termojenik Etki Nedir

Kilo nasıl alınır?
Termojenik Etki Nedir; eğer her hangi bir kronik hastalık yoksa ya da bir diğer deyişle her şey yolunda ise yine de kilo alınıyorsa bunda sebep; alınan enerjinin alındığı oranda yakılmıyor olmasıdır. Hareketsiz yaşam, enerjinin kullanılamaması, yaşanılan hastalıklar, kullanılan ilaçlar, yanlış yapılan diyetler, az su tüketimi, beslenme bozukluğu olan insanlarda kilo alımlarına etken olabilir.

Doğurganlık dönemi, uzun süre masa başında çalışmak ve birçok neden kişiye kilo olarak geri dönebilmektedir. Bu dönemlerin ardından bitkinlik, halsizlik, sağlık sorunları ve aşırı kilo verme isteği olacaktır. Bu kimi zaman strese dönüşerek kişileri olduğundan sinirli bir hale getirebilecektir. Bu sıkıntılı dönemlerde termojenik etki ile tanışmanın zamanı gelmiş olabilir.

Teknoloji hem bizi sevmekte korumakta hem de bazı getirdiği ürünler ile bizi hareketsizliğe doğru itmektedir. Yaşamımıza giren çoğu teknolojik icat sayesinde iş süreleri kısalmış ve yaptığımız aktiviteler azalmıştır. Daha önce beş katlı bir binada mecbur merdiven çıkmak gerekirken şu anda iki kat için bile asansör tercih etmekteyiz. Metro çıkışlarında bulunan merdivenlerin boş olduğu ve yürüyen merdivenlerin bir o kadar dolu olduğu görülmektedir. Burada insanlar vakitle yarışmakta oldukları için kolay olanı tercih etmek zorunda kalmaktadırlar. Tüm bu koşullar vakit olarak geri dönse bile kilo almak kaçınılmaz bir sonuç olmaktadır. Termojenik etki ile yaşanılan vakit kazanımlı koşullar sıkıntı halinden çıkacaktır. Vücuda alınması ile yağlar yakılırken enerji açığa çıkacak ve kişiler terleyerek toksinleri vücutlarından atacaklardır. Bol su tüketmek önemlidir.

Termojenik yağ yakıcı tam olarak nedir?
Vücutta ısıyı yükselterek metabolizmanın oldukça hızlı çalışmasına sebep olur. Isı yükseldikçe kaloriler yanacaktır. Bölgesel açıdan sıkıntısı olan kişilerinde rahatlıkla tercih edebileceği termojenik etki düzenli kullanımı ile istenilen forma ulaşılmasını sağlayacaktır.

Yan etkileri;

  • Aşırı alınması vücutta ısıyı inanılmaz yükseltebilir ve olağandan fazla terleterek kişiyi halsiz bırakabilir. ( doz aşımında )
  • Bazı insanlarda aşırı derecede hareketliliğe sebep olabilir.
  • Tansiyon –kalp hastalarının kullanması sakıncalıdır.
  • Termojenik etki kullanmadan önce diyetisyen ile görüşmekte fayda vardır. Her hangi bir hastalığın olup olmaması önemlidir.

, ,

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir